phone +90 216 594 50 05

İÇ VE DIŞ MEKÂN LED EKRANLAR

İÇ VE DIŞ MEKÂN LED EKRANLAR

LED ekran, video gösteriminde piksel olarak ışık yayan diyotları kullanan düz panel bir ekrandır. Parlaklıkları nedeniyle güneş ışığında bile görünebildikleri için dış mekânda da reklam panoları olarak rahatlıkla kullanılırlar. Son yıllarda ayrıca toplu taşıma araçlarında güzergâh tabelaları ve otoyollarda değişken mesajlı trafik işaretleri olarak da yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandılar.

Mesajınızı iletmek için bir mecra mı arıyorsunuz? Üstelik bunu bir otoyol boyunca veya bir alışveriş merkezinde, bir dış mekân etkinliğinde, bir benzin istasyonunda veya otoparkta mı yapmak istiyorsunuz? O zaman Sistem Dizayn’ın Dış Mekân LED ekranlarından birini tercih etmelisiniz.  Bu LED ekranla mesajınızı çok büyük kitlelere iletebilirsiniz. LED ekranınızı yerleştireceğiniz stratejik bir yer seçin ve hedef kitlenize ulaşın.

Her mesaj farklıdır ve her şirketin farklı bir hedef kitlesi vardır. Bu nedenle farklı LED ekran modellerimiz var ve size özel çözümler üretebiliriz.

ÖNDEN MÜDAHALELİ MANYETİK LED EKRAN

Büyük alanlı duvarlara monte edilen iç mekân LED ekranların en uygun maliyetli olanları, bunları manyetik cıvatalarla monte etmektir. Arkadan açılan basit demir kabinler çok kullanışlıdır ve basit çerçevelerle duvara monte edilebilir.

Manyetik cıvatalı LED modüller sayesinde istediğiniz büyüklükte iç mekân LED ekran kullanabilirsiniz. Bu ekranların tüm güç kaynakları, kontrol kartları ve modülleri önden sökülebilir ve böylece arkalarında boşluk bırakmanız gerekmez.  

Ekran boyutunun büyük olduğu ve ekranın arka tarafında müdahale edecek kadar yer olmadığı durumlarda bu çok işe yarayabilir ve ayrıca hem malzemeden, hem de yerden tasarruf edilmiş olur.  

KAVİSLİ ESNEK LED EKRAN

Günümüzde birçok mimar binalarının daha çekici ve benzersiz olmasını istiyor ve bu nedenle binalarının mimarisinde düz değil kavisli ekranları kullanmayı tercih ediyor. Biz de normal LED ekranların tüm özelliklerine sahip olan ve her duvara kolayca monte edilen kavisli modülü geliştirdik.  

Uzun ömürlü (10 yıldan fazla), bakımı kolay. Kurulumu da geleneksel LED modüllü kabinlerden daha kolay çünkü çelik çerçeve gerekmez. Bu modellerin, modülleri su geçirmez olanları da bulunmaktadır.

Gerek kalıcı şekilde monte edilmek, gerekse etkinlikler, konserler, TV stüdyoları, kulüpler ve dekorasyon amacıyla iç ve dış mekânlarda kiralanmak için uygundur.

KİRALIK LED EKRAN

İç mekânda kullanılan LED ekranlar son yıllarda daha da fazla kiralanıyor. Bunun sonucunda da buna uygun video üretme teknolojisi de çok gelişti. Bunun da ötesinde seri üretime geçildiği için ham madde fiyatları düştü ve artık müşteriler daha uygun fiyatlarla iç mekanlar için LED ekran kiralamanın avantajlarını yaşamaya başladılar.

Kaçınılmaz bir şekilde dış mekanlarda kullanılan kiralık LED ekran pazarı da gelişti. Yeni LED’ler dış mekanlarda da gerçek HD kalitesini sunmaya başladılar.

İç ve dış mekanlarda kullanılabilen ince, hafif, sağlam ve dayanıklı LED ekranları artık konserlerde, moda defilelerinde, otomobil fuarlarında, sergilerde, konferanslarda, spor müsabakalarında, eğlence alanında, düğünlerde ve tüm sahnelerde kullanabilirsiniz.

LED MESH (PERDE) EKRAN

LED mesh ekranlar esnek, çok hafif, kurulumu ve bakımı kolay ekranlardır. Ekranlar birçok şekle girebilecek şekilde bükülebilir, katlanabilir, döndürülebilir ve asılabilir. Bu ekranlar sahne arka planı olarak, barlarda, bina cephelerinin dekore edilmesinde, alışveriş merkezlerinde, düğünlerde ve daha birçok yerde yaygın olarak kullanılıyor.

İleri teknolojinin kullanıldığı, ölçeklenebilir, yarı şeffaf LED sistemi her türlü yüzeyi zarif bir şekilde tam renkli grafiklerin, metinlerin ve videoların sergilendiği göz alıcı paletlere dönüştürür.

ŞEFFAF LED EKRAN

 

Uzun soluklu bir teknik yenilik ve yayılmadan sonra şeffaf LED ekranlar tüm dünyadaki tüketiciler tarafından yaygın olarak benimsendi. Mükemmel ısı dayanıklılığı, çabuk kurulum, yüksek parlaklık ve şeffaflığın yanı sıra bakım giderinin düşüklüğü gibi nedenlerle şeffaf LED ekranlar her tür cam yüzeyin arkasında kullanılabilir ve doğal bir iç aydınlatma ve görüntü olanağı sunar. Bu nedenle cam LED ekran reklamcılığı için en iyi seçenektir.  

 

Yüksek oranda şeffaf (%80) ve hafif olan şeffaf LED ekranlar kolay kurulur. Parlaklık seviyesi çok yüksektir ve enerji tasarrufu sağlar, bakımı kolaydır, kalıcı ve güvenilirdir ve uygulama alanlarının yelpazesi çok geniştir.

 

Yüksek orandaki şeffaflıkları zeminler, cam cepheler ve vitrinler gibi ışığı toplayan tüm yapılarda aydınlatma ihtiyacını karşılar ve izleme açıları da son derece mükemmeldir. Bu nedenle cam bir duvarın orijinal ışık toplama ve şeffaflık özelliklerini korur.

 

Arka plan şeffaf olduğu için resimler cam duvar üzerinde yayılır ve bu nedenle son derece iyi bir reklam etkisi oluşturur.

 

 

STADYUM ÇEVRE LED EKRAN BOARD

Sponsorların ve reklam verenlerin reklamlarının yayınlanması konusunda LED çevre ekranları sahalar, spor salonları ve stadyumlarda çok büyük önem kazandı.  

İç ve dış mekanlarda kullanılabilen çevre ekranlar maçlar sırasında reklam alanı satılması suretiyle spor kulüpleri için yeni bir gelir fırsatları yaratıyor.

Özellikleri

 • Sağlam ve darbeye dayanıklı.
 • En üst düzeyde güvenlik için koruyucu köpük dolgu.
 • Yanlardaki tutaçlar sayesinde kolay taşınır, kurulması ve kullanımı kolaydır.
 • Işık durumundan bağımsız olarak mükemmel seçilir ve okunur.
 • Stadyum Çevre LED ekran benzersiz bir yapıda tasarlanmıştır ve futbol çevre LED ekranı, basketbol LED ekranı, stadyum LED skorbordu ve çok işlevli spor LED ekranı olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

ENDÜSTRİYEL EKRANLAR VE VİDEO DUVARI

TOPLANTI ODASI EKRANI

Büyük boyutlu LCD ekranlar birçok işyerindeki toplantı odalarında projektörlerin yerini aldı bile.

Stadyumlarda ve dijital reklam panolarında gördüğümüz LED’lerden yola çıkarak gelişen teknoloji burada da kullanılıyor. LED ekran teknolojisi iyice olgunlaştı, evrimleşti ve küçüldü. Günümüzde kullanılan LED’ler sayesinde, bir adım mesafeden bile HD LCD kalitesinde görüntü veren ekranlar geliştirildi.

LED KİOSK

Günümüzde müşteriler teknoloji konusunda daha bilgili ve interaktif kioskları kullanarak bilgi almak onları rahat ettiriyor. İnteraktif kiosklar dijital olarak sürükleyici bir alışveriş deneyimi sağlıyor, insanları karmaşık ortamlarda yönlendiriyor, çalışanlarla etkili bir iletişim kurulmasını mümkün kılıyor ve çok daha fazlasını yapıyor.

 

İnteraktif kiosklar kullanıcı dostu bir ara yüzle insanların ilgisini çeken dijital içerikler ve bilgiler sağlayan self servis çözümlerdir. Bu tür self servis bir çözüm birçok kullanım alanına sahiptir ve perakende satış, nakit veya kredi kartıyla fatura ödeme, yol bulma, turizm, bilgi paylaşımı gibi çok sayıda amaçla kullanılabilir. İnteraktif kiosklar ayrıca İnternete bağlanabilir ve kullanım dışı oldukları zamanda dijital tabela görevi görebilirler. Kiosk ve yüklenen içerik tümüyle özelleştirilebilir ve uzak bir konumdan da kolayca güncellenebilir.

 

 

 

REKLAM EKRANI

Günümüzde pazarlamanın önemli bir özelliği olan çoklu kanal bombardımanı nedeniyle tüketiciler evden mağazalara ve sanaldan fiziksel pazara yöneliyor. Dijital Ekran Reklamcılığı müşterilerle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmak için artık en etkili reklam mecrasıdır.

Alıcılar satın almadan önce son ve kritik adımları gözden geçirdikleri için ister iç ister dış mekânda olsun büyük boyutlu dijital reklam ekranları müşterileri en çok etkileyen araçtır.

Sistem Dizayn dış mekan reklamcılığında son kullanıcıların satılan ürünleri muhteşem bulmasını sağlayacak zenginlikte, dinamik ve göz alıcı içerikler sunma becerisini en üst düzeye çıkaracak çözümler geliştirmektedir.

BİLGİ EKRANI

Bilgi ekranı izleyenlere sürekli olarak güncellenen bilgiler sunan dijital bir ekrandır. Böyle bir ekran elde etmek için ihtiyacınız olan şeylerse uygun bir yazılım ve bir monitörden ibaret.

Dijital tabelalar artık reklam panoları veya basılı materyaller yerine duyuruları ve diğer bilgileri sunmak için kullanılmaya başlandı. Bu tür dijital duyurular ve reklamlar tramvaylar, otobüsler, alışveriş merkezleri, üniversiteler, şirketler, kent merkezleri ve daha birçok yerde görülüyor.

Siz de bir bilgi ekranına sahip olmak isterseniz bunun göreceli olarak kolay ve ekonomik olduğunu göreceksiniz. Bunun için istediğiniz büyüklükte bir monitörün yanı sıra bir bilgisayara, bir miktar kabloya ve ücretsiz bir yazılıma ihtiyacınız var.

DİJİTAL TABELA

Dijital tabelalar, elektronik tabelaların alt kesimidir. Dijital tabelalarda dijital görüntüleri, videoları, web sayfalarını, hava durumu bilgilerini, restoran menülerini veya metinleri görüntülemek için LCD, LED, projeksiyon ve e-kâğıt gibi teknolojiler kullanılır. Bunları yol tarif levhaları olarak, sergilerde, pazarlama ve dış mekan reklam amaçlı olarak kamuya açık yerlerde, taşıma sistemlerinde, müzelerde, stadyumlarda, perakende mağazalarında, restoranlarda ve şirket merkezlerinde görebilirsiniz. Dijital tabelalar hedef kitlelere metin, hareketli veya video şeklinde reklamlar, bilgi sunmak için ya da eğlence amaçlı mesajlar sunmak amacıyla, tek merkezden yönetilen ve her biri ayrı ayrı adreslenebilen bir elektronik ekran ağı olarak kullanılır.  

 

ARAÇ İÇİ EKRAN

Sistem Dizayn’ın araç içi ekranları yolcu bilgilerini, güvenlik mesajlarını ve reklamları sunan bilgi ekranı çözümleridir. Bu serideki ürünlerimiz çeşitli araçlarda kullanılmaya uygun olup tümüyle özelleştirilebilen içerikleri depolamayı, programlamayı ve görüntülemeyi sağlayan gelişmiş ortam yürütücülerle desteklenmiştir.

Ürünlerimiz otobüslere, vagonlara ve taksilere uygulamak için idealdir.

AKILLI DURAK EKRANI

Sistem Dizayn’ın elektronik kâğıt ürünleri tüm sektörler için çok amaçlı tabela çözümleri sunar. Bunlar arasında otobüs duraklarına yerleştirilen ve şehir elektrik şebekesine bağlı olmaksızın, kapsamlı bir toplu taşıma sisteminin tüm iletişim ihtiyaçlarını karşılayan ve güneş enerjisiyle çalışan, gerçek zamanlı varış bilgisi panoları da bulunmaktadır.

Otobüslerin gerçek zamanlı varış saatleri, hizmet bildirimleri ve o bölgeye özel bilgileri güneş enerjisiyle çalışan bir otobüs durağında bulabilirsiniz. Bunun için kablolara ve pahalı altyapı yatırımlarına ihtiyaç yok. Tüm şehri kapsayan bir iletişim sistemini kısa sürede oluşturmayı ve yaymayı sağlayan komple bir çözüm.

LCD TOTEM VE LCD RAKET TABELA CLP (bu zaten digital signage)

LED TOTEM

Günümüzde totemler tüketicileri etkilemek için kullanılan en önemli kaynaklardandır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan son çalışmalara göre bu tür ekranlar her ay toplam nüfusun %70’ini etkiliyor. Ticaret merkezleri gibi stratejik yerlere yerleştirilen totemler dinamik bir dijital tanıtım sağlayan güvenilir araçlardır. Totem ekranları markaların halkla daha doğrudan ve kişisel etkileşime girmelerini ve ihtiyaç duyulan her yerde reklam yapmalarını sağlar. Bu konudaki deneyimimiz sayesinde size istediğiniz yerde uygun çözümü sunarız. Uzmanlarımız ihtiyacınızı en iyi karşılayan totemi bulmanıza yardımcı olur. Kurulumla ilgili tüm konuları onlar halleder. Totemler yaya bölgeleri ve alışveriş merkezleri gibi yerler için idealdir.

LED REKLAM PANOSU

Dijital reklam panoları birkaç saniyede bir, bilgisayar tarafından değiştirilen görüntüleri sunan reklam panolarıdır. Bunlar özellikle reklam amaçlı kullanılsalar da kamu hizmetlerinde de kullanılabilirler.

 

LED kullanan dijital reklam panoları giderek artan bir şekilde, zaman içinde yenilenmeleri ya da insan gücüyle değiştirilmeleri gereken statik elektronik ve basılı tabelaların yerlerini alıyor. Tamamen bilgisayar kontrollü olan dijital reklam panoları görüntü, video ve animasyonları görüntüleyebilir. Ayrıca mesajları tümüyle değiştirilebilir ve aynı ekran sistemi üzerinden farklı reklam verenlerin ürün ve hizmetlerini tanıtabilirler.

Bu hafif ve ince tasarımlı heyecan verici ürün uygun maliyetli bir LED reklam panosu reklamı yapmayı mümkün kılarken hem çeşitlilik sağlar, hem de her ortamdaki her tür uygulama için kolayca kurulabilir.

Dijital panolar markalarını oluşturmak ve yeni işler almak isteyen şirketler için karlı bir yatırımdır. Dizayn Sistem’in LED reklam panoları en iyi kalite bileşenler ve malzemelerden yapılmıştır ve daha uzun ömürlü olmalarının yanı sıra yıllar boyunca parlak ve canlı renkler sunarlar. Elektronik reklam panolarımız en zor iklim koşullarına, neme, doluya ve yağmura dayanıklıdır.

ENDÜSTRİYEL EKRAN VE VİDEO DUVAR (BÜYÜK BOYUTLU EKRAN)

Endüstriyel Ekran Sistemleri LCD ekranlar, dokunmatik paneller, dış mekan ekranları ve dijital tabelalar ve bir dizi endüstriyel monitörler gibi, büyüklükleri 5.7" ile 55" arasında değişen ekranlardır ve çok çeşitli ihtiyaçlara cevap verecek şekilde çalışırlar. Uygulama alanları çok çeşitlidir:

 • Endüstriyel iletişim
 • Kurumsal iletişim
 • Finansal
 • Resmi
 • Eğlence
 • Ticari

 

VİDEO DUVARI

Bir video duvarı büyük bir ekran oluşturacak şekilde yan yana veya örtüşmeli olarak dizilen çok sayıda bilgisayar monitörü, video projektörü veya televizyondan oluşan çok monitörlü bir sistemdir. Video duvarlarında kullanılan tipik görüntüleme teknolojileri arasında LCD paneller, direkt görüş LED sıraları, karışık projeksiyon ekranları, lazer fosfor ekranlar ve geriden projeksiyon küpleri bulunur.

Video duvarlarda kullanılmak için özel olarak tasarlanan ekranların çerçeveleri dardır ve böylece aktif görüntüleme alanlarındaki boşluklar en aza indirgenir. Tasarımda uzun ömürlü olmaları da dikkate alınır. Bu ekranlarda genellikle benzer ekranları bir araya getirecek donanımlar kullanılır.  

Tek bir büyük ekran yerine video duvar kullanmanın nedenleri arasında ekranların yerleşim planlarının isteğe göre yapılması, birim başına maliyete daha büyük görüntüleme alanı elde edilmesi ve yine birim başı maliyete daha fazla piksel yoğunluğu sağlanması sayılabilir.

Video duvarlar ayrıca kontrol odalarında, stadyumlarda ve halka açık diğer büyük mekanlarda kullanılabilir.  

Basit video duvarlar çok monitörlü video kartlarıyla çalışabilir ancak daha karmaşık olanları için bu işe özel olarak üretilen ve büyük video duvarları yönetmek ve çalıştırmak için tasarlanan video işlemciler gerekebilir. Sıradan bilgisayarların, ekranların ve ağ kurma ekipmanlarının kullanıldığı yazılım tabanlı video duvar teknolojisi de video duvar oluşturmak için kullanılabilir.

Video duvarlar tek bir amaca yönelik değildir ve bugün çok sayıda uygulama alanı bulunmaktadır. Teknoloji sürekli geliştiği için video duvar piyasasının 2020 yılında iki kat büyüyeceği tahmin ediliyor.

DOKUNMATİK EKRAN

Dünya giderek dijitalleşiyor ve dijital hale gelen etkileşimlerimizin sayısı her gün biraz daha artıyor. Bu geçişi kolaylaştıran teknolojilerden biri de dokunmatik ekran teknolojisidir ve çoğumuz bu teknolojiye yabancı değiliz. Ne de olsa akıllı telefonlarımız var ve her gün dokunmatik bir ekran kullanıyoruz.  

Dokunmatik ekran teknolojisinin yararı ve kullanışlılığı tartışılamaz. Hatta öyle ki şirketler de bu teknolojiyi kullanmanın faydalarını gördüler.

Sistem Dizayn olarak kullanım alanı çok geniş olan dokunmatik ekranlarımızla her zaman hizmetinizdeyiz.

LED DMX WALLWASHER, LED MESH EKRAN, LED PIXEL MESH (?)

 

LED WallWasher ışıkları dış ve iç mekanlarda renk değişikliği efektleri sağlayan çok çeşitli doğrusal LED çıtalarıyla sağlanıyor. Bu ürün gamındaki ürünler dar, orta ve elips şeklinde seçenekleri olan huzme açılarına sahiptir. Farklı aydınlatma güçlerine, boyutlara ve şekillere sahip olan bu ürün çok sayıda uygulama için son derece uygundur.

 

Güçlü bir LED Wallwasher’la yüksek ve büyük objeleri aydınlatabilirsiniz. Wallwasher’lar genellikle duvarları renklendirmek için kullanılır.

LED Wallwasher’lar binaların dışlarında veya içlerinde inanılmaz bir renk banyosu yarattıkları için öne çıkarılmak istenen özellikleri vurgulamak için idealdir. Bu olağanüstü etki ayrıca gece kulüpleri, barlar, gösteriler veya etkinlikler için de kullanılır. 

LED wallwasher’ların kontrol seçenekleri çok fazladır ve bunlar inanılmaz bir gökkuşağı etkisi yaratmak ve aydınlatma otomasyonu sağlamak için başka ürünlerle birlikte kullanılabilir. Hangi etkiyi yaratmak isterseniz isteyin, ürettiğimiz LED wallwasher ürünleriyle seçenekleriniz sınırsızdır.

Gelişen LED teknolojisi sayesinde wallwasher sistemleriyle birçok binanın dışı harika bir şekilde aydınlatılıyor ve binalar geceleri çok daha güzel görünüyor. Hatta wallwasher’ların, çağdaş mimarinin bir parçası haline geldiğini söylemek de mümkün.