phone +90 216 594 50 05

Digital Signage Sistemleri

Digital Signage Sistemleri

1999 yılından bugüne Sistem Dizayn Reklamcılık, siparişe özel üretim konusunda uzmanlaşmış ve geniş ürün portföyü ile önemli firmaların KURUMSAL çözüm ortağı haline gelmiştir. Üretime özel çözümler getirdiğimiz sistemlerimizden bir tanesi de Digital Signage Sistemleridir.

Digital Signage Nedir?

Digital Signage, video, grafik, resim, müzik, duyuru, pdf sunumları vb. dijital içeriklerinizi müşterilerinize ve hedef kitleye LED, LCD, LFD gibi dijital görüntüleme sistemleri ile aktarıp ulaştırabileceğiniz, yazılım-donanım destekli bir çözümdür. 

Digital Signage sistemi yeni nesil bir iletişim sistemidir. Farklı boyut ve çözünürlükteki Digital Signage ekranları ile reklam, yayın, duyuru ve bilgilendirme yapabilmenizi sağlar. Tek merkezden yönetilebildiği gibi birden çok şubeden yönetilme imkanı sağlayan Digital Signage sistemi ses, video, resim, kayan yazı, rss beslemeleri, haber, flash animasyonlar, video animasyonları, power point sunumları, pdf belgeleri, yol bilgileri, trafik durumu, hava durumu, uçuş bilgileri, döviz ve para bilgileri vb. gibi sınırsız içeriği hedef kitlenize nerdeyse anında iletmenizi sağlayan bir iletişim sistemidir.

Digital Signage sistemleri bu içerikleri ekranlarda yayınlayabilmek için bir yazılıma ihtiyaç duyar. Bu yazılımlar Digital Signage yazılımlarıdır. Digital Signage yazılımı sayesinde sadece içerik göndermekle kalmayıp oturduğunuz yerden yayınları zamanlayabilir, açıp kapatabilir veya çalışıp çalışmadığını bile kontrol edebilirsiniz.

Yatay ya da dikey ekran seçenekleriyle de size alternatif çözümler sunar.

Digital signage ile istediğiniz kadar ekrana istediğiniz kadar içerik gönderebilir, ekranlarınızda dönen içerikleri tek noktadan kolayca yönetebilirsiniz.

Digital Signage Kullanım Alanları Nelerdir?

Digital Signage’de her sektöre yönelik uygulama yapılabilmektedir. Restoran, hastane, belediye, üniversite, otel, market, eczane, alışveriş merkezleri, giyim mağazaları, eğlence mekanları gibi sayısız sektöre hitap edebilen bir reklam ve duyuru sistemidir.

Digital signage farklı sektörlerde, farklı kategorilerde kullanılabilirken uygulama alanlarındaki ortak mantık reklam ve duyurudur. Önceleri reklam ve duyurularını afiş, roll up, pankart, poster pano, raket pano, Megalight, billboard gibi basılı ve fiziksel şekilde yapan her sektör digital signage sistemine geçerek bu sistemin kolaylığını, hızını ve esnekliğini yaşayabilir.

Ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen veya tanıtma ihtiyacı bulunan her sektördeki firma, kurum ve kuruluş reklama ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için digital signage sistemini kullanarak merkez ve şubelerindeki ekranlarını tek noktadan besleyebilir.

Reklam dışında duyuru amaçlı kullanımı ön planda olan tüm firma ve kurumlar, duyurularını Digital Signage kurulu ekranlar üzerinden yapabilir. Özellikle hastane, belediye, devlet daireleri gibi kalabalık kamu alanlarında digital signage sayesinde ekranlar üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde mesajlarını aktarabilirler.

Digital Signage sisteminin kurulabilmesi için yazılımsal ve donanımsal bazı gereklilikler vardır. Eğer yeni bir digital signage sistemi kurmanız gerekiyorsa bunun için gereksinimlerinizi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Firmamız bünyesinde bulunan teknik ekip sayesinde ön keşif, keşif, montaj ve kurulum aşamaları profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Daha çok müşteriye nasıl ulaşabilir ve doğru bilgilendirme yapabiliriz? Bilgi akışını hedef kitleye ulaştırmak ve takip etmelerini sağlamak için hangi araçları kullanmalıyız? Bu soruların arkasında yatan cevap görsel İletişimdir. Mevcut piyasada ve rekabet koşullarında artan pazarlama, reklam, duyuru, bilgilendirme ve görsel iletişim ihtiyaçlarınızı doğrudan gidermek için Digital Signage başlığı altındaki kırılımlardan faydalanmak artık kaçınılmaz oldu.

Bu kırılımlardan kısaca bahsedecek olursak; Asansör İçi Ekranlar, LCD Bilgi Ekranları, LCD Raket CLP Pano, LED Raket CLP Pano, Stadyum LED Pano Rulopan, Dev Led Ekran, LED Wall, Videowall sayılabilir.

Digital Signage sistemi nerelerde kullanılır?

 • Alışveriş merkezleri
 • Teknoloji marketleri
 • Süpermarketler
 • Restoranlar
 • Bankalar
 • Hastaneler
 • Oteller
 • Toplu taşıma sistemleri
 • Kurumsal iletişim yapmak isteyen tüm şirketler

Digital Signage sisteminin firmalara sunduğu avantajlar nelerdir?

Digital Signage Sistemleri ekranların kurulduğu yer ve amaca göre;

 • Şirketlerin hedef kitleleri ile doğru ve hızlı iletişim kurulmasını sağlar.
 • Potansiyel müşterileri satın almaya teşvik ederek satışların artmasını sağlar.
 • Mağaza müşteri girişini arttırarak günlük satışın artmasını sağlar.
 • Alışveriş merkezleri ve otoparklar gibi büyük alanlarda insanlara aradıkları noktayı bulmalarında büyük kolaylık sağlar.
 • Müşterilere / ziyaretçilere bekleme alanlarında reklam & tanıtım yapılabilmesi ve reklam geliri elde edilmesini sağlar.
 • Özellikle restoranlarda digital menü tabelaları sayesinde menü içeriğinin, ürün fiyatlarının ve ürün bilgilerinin müşterilere iletilmesini sağlar.
 • Bilgilendirme amacıyla kullanılır. Hava durumu, tarih, saat, döviz kurları, haber başlıkları vb. gibi anlık veriler istediğiniz formatta ve istenilen süre aralıklarıyla yayınlanır.
 • Kurum ve kuruluşlar hedef kitlelerine hızlı ve doğru bir şekilde kurumsal mesajlarını iletebilir, kurum içi iletişimi sağlayabilir, personele duyurular yapabilir.

Ayrıca Digital Signage sistemleri en güncel, etkili ve en ekonomik reklam, tanıtım ve bilgilendirme sistemleridir. Maliyet avantajı ve zaman tasarrufu sağlar.

Digital Signage sistemleri aynı zamanda operasyonel işleri kolaylaştırır verimliliği arttırır.

Digital Signage sistemi nasıl çalışır?

Digital Signage sistemleri server tabanlı yönetebildiğimiz gibi bulut sitemiyle de yönetilebilmektedir. Öncelikle hangisiyle yöneteceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Digital Signage Sisteminizi bulut sistemi ile yönettiğiniz taktirde istediğiniz yerden istediğiniz anda kullandığınız cihazın önemi olmadan tüm ekranlarınızı yönetebilirsiniz. Digital Signage Sisteminizi server üzerinden yönettiğiniz taktirde ekranlar ile kullandığımız cihazın ağı LAN üzerinde olması gerekmektedir.

+ devamını oku - daha az göster