phone +90 216 594 50 05

What Is Digital Signage?

Digital Signage is a software-hardware-assisted solution through which you can transfer your digital content - such as a video, graph, picture, music, announcement, pdf presentation - to your customers and your target audience, with digital imaging systems such as LED, LCD and LFD. 

With Digital Signage, you can send as much content as you want to any desired screen, and you can easily manage the content that returns to your screen from a single point.

Usage Areas of Digital Signage

Digital Signage can be applied to any sector. It is an advertising and announcement system that can appeal to numerous sectors such as restaurants, hospitals, municipalities, universities, hotels, supermarkets, pharmacies, shopping malls, clothing stores and entertainment venues.

Digital signage farklı sektörlerde, farklı kategorilerde kullanılabilirken uygulama alanlarındaki ortak mantık reklam ve duyurudur. Önceleri reklam ve duyurularını afiş, roll up, pankart, poster pano, raket pano, Megalight, billboard gibi basılı ve fiziksel şekilde yapan her sektör digital signage sistemine geçerek bu sistemin kolaylığını, hızını ve esnekliğini yaşayabilir.

Ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen veya tanıtma ihtiyacı bulunan her sektördeki firma, kurum ve kuruluş reklama ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için digital signage sistemini kullanarak merkez ve şubelerindeki ekranlarını tek noktadan besleyebilir.

Reklam dışında duyuru amaçlı kullanımı ön planda olan tüm firma ve kurumlar, duyurularını Digital Signage kurulu ekranlar üzerinden yapabilir. Özellikle hastane, belediye, devlet daireleri gibi kalabalık kamu alanlarında digital signage sayesinde ekranlar üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde mesajlarını aktarabilirler.

Digital Signage sisteminin kurulabilmesi için yazılımsal ve donanımsal bazı gereklilikler vardır. Eğer yeni bir digital signage sistemi kurmanız gerekiyorsa bunun için gereksinimlerinizi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Firmamız bünyesinde bulunan teknik ekip sayesinde ön keşif, keşif, montaj ve kurulum aşamaları profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

Daha çok müşteriye nasıl ulaşabilir ve doğru bilgilendirme yapabiliriz? Bilgi akışını hedef kitleye ulaştırmak ve takip etmelerini sağlamak için hangi araçları kullanmalıyız? Bu soruların arkasında yatan cevap görsel İletişimdir. Mevcut piyasada ve rekabet koşullarında artan pazarlama, reklam, duyuru, bilgilendirme ve görsel iletişim ihtiyaçlarınızı doğrudan gidermek için Digital Signage başlığı altındaki kırılımlardan faydalanmak artık kaçınılmaz oldu.

Bu kırılımlardan kısaca bahsedecek olursak; Asansör İçi Ekranlar, LCD Bilgi Ekranları, LCD Raket CLP Pano, LED Raket CLP Pano, Stadyum LED Pano Rulopan, Dev Led Ekran, LED Wall, Video Wall sayılabilir.

 

Video Wall

  Bu kırılımlardan biri olan Video Wall ile hedef kitlenizi en iyi şekilde etkilemeniz için kullanabileceğiniz bir iç mekan ürünüdür. Size profesyonel çözümler sunan Sistem Dizayn Reklam sektörde Ar-Ge çalışmalarına verdiği önem, kalite/fiyat dengesi, hızlı ve profesyonel çözümleri ile tanınmaktadır.Video Wall çözümü izleyen herkes için inanılmaz bir görsel deneyim sağlar.

Birçok ekranın birleşmesiyle oluşabilen Video Wall’un duvarınızı yapılandırma gücü sayesinde geniş ve etkileyici bir görsel deneyim yaratın. Maksimum etki için ekranların görsel ve işitsel özelliklerini ayrı ayrı kontrol etmenin tadını çıkarın. 

Görüş açınızı oluşturmak için her bir ekranı döndürürken tamamen özelleştirilmiş ve esnek bir video duvarı tasarlama özgürlüğünü yaşayın. Size özel hazırlanan yazılım ve donanım sayesinde model, boyut, çözünürlük veya çerçeve genişliğine bakılmaksızın LFD ekranları kombine edilir. Farklı ve yenilikçi şekiller ile ekranınızı kişiselleştirin. 

 

Önceden yüklü video ve canlı görüntülerle bilgisayar gibi harici aygıtlardan gerçek zamanlı olarak birden fazla ekranı entegre ederek içeriklerinizi mükemmel bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. 

İçeriklerinizi basit ve merkezi bir kontrol panelinden özgürce düzenleyin ve özelleştirin. Ekrandaki içerikleri gerçek zamanlı olarak etkili ve mükemmel bir şekilde konumlandırma, düzenleme, yakınlaştırma ve yeniden boyutlandırma gücüne sahipsiniz. Ayrıca istediğiniz tam etkiyi yaratmak için birden fazla görüntüyü ve çok çeşitli çözünürlükleri hızlıca ve kolayca entegre edebilirsiniz.

Çok amaçlı ve uyumlu işlevler; model, boyut, çözünürlük veya çerçeve genişliğine bakılmaksızın LFD ekranlarının kombine edilmesine olanak tanır. Nefes kesen şekiller ve yenilikçi kurulumlarla ekranınızı kişiselleştirin.

 

Endüstriyel Ekran Nedir (LFD) 

İngilizce karşılığı LFD Screen olarak geçen endüstriyel ekranlar, Large Format Display terimlerinin kısaltılmasıdır.

Endüstriyel Ekran olan LFD okullar, eğlence merkezleri, kamu kurumları, resepsiyon masaları, reklam sunumları, vitrinler, toplantı odaları gibi özellikle Digital Signage özellikli kullanım alanları için üretilmiş normal televizyon ve monitörlere göre farklılıkları olan ekran tipleridir.

LFD’ler İşletmelerin veya kurumların müşteri ve ziyaretçilere mesajlarını reklamlarını, bilgilendirmelerini, sunumlarını daha kaliteli bir kaynaktan gösterebilmeleri için tasarlanmış daha ince kenarlı, düz panelli ekranlardır. Bu özellikleri ile birleştirildiklerinde daha şık bir grüntü ortaya çıkmaktadır.

Endüstriyel LFD Ekranlar 10 inc den başlayıp 90 inc e kadar farklı boyutlarda sunulmaktadır. Her ekran ayrı ayrı kullanılabildiği gibi bir araya da getirilebilmektedir. LFD ekranların bir araya gelmesi ile Video wall denilen büyük video duvarları oluşmaktadır.

Standart Ev TV’leri ile Endüstriyel LFD Ekranlar Arasındaki Farklar

LFD ekranlar yüksek parlaklıklarda üretilebilir, ama normal TV’ler de farklı parlaklık limitlidir. Ayrıca parlaklığını normal TV’lerden daha uzun süre korumaktadır. Böylelikle daha uzun ömürlüdür.

LFD (Endüstriyel Ekran) dikey veya yatay çalıştırılabilme özelliği vardır. Ama TV‘ler dikey çalıştığında zamanla panelde deformeler oluşmaya başlar. Bu deformasyonlar LFD’ler de oluşmaz.